Zlot Behapowców

W piątek 25 marca, w Garbatce k. Radomia odbędzie się wyjątkowe wydarzenie branżowe – Zlot Behapowców.

Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji i wyzwań. Oczywiście w behapowskich klimatach. Znajdzie się czas na wyciszenie emocji, edukację, wymianę doświadczeń, a nawet na… przemianę w gwiazdę ekranu! Będzie się działo.

Wydarzenie organizuje Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP oddział w Radomiu wspólnie z Fundacją Kultury Bezpieczeństwa. To unikatowe przedsięwzięcie, którego nadrzędnym celem jest integracja środowiska behapowskiego. Oprócz atrakcji i zajęć w terenie – równie niepowtarzalnych, jak sama inicjatywa Zlotu, program obejmuje spotkania z przedstawicielami instytucji kluczowych dla bezpieczeństwa, dyskusje oraz pełną artystyczno-edukacyjnych niespodzianek kolację.

PROGRAM ZLOTU BEHAPOWCÓW

Część I 10:00 – 12:30
Seminarium
Dwa punkty widzenia, jeden cel - spotkanie behapowców z przedstawicielami ZUS, PIP, PSSE

• Powitanie uczestników przez organizatorów.

• Muzeum BHP – Grzegorz Szałas, prezes zarządu radomskiego oddziału OSPSBHP, przedstawi proces powstawania pierwszego w Polsce muzeum BHP, z którego zasobów przyszli behapowcy będą mogli czerpać wiedzę na temat historii bhp i ewolucji polskiej służby BHP.

Jeśli posiadasz w domu ciekawe eksponaty, np. stare ŚOI, książki, apteczki, gaśnice, instrukcje itd., możesz przynieść je na Zlot i przekazać do Muzeum BHP – w zamian za nagrodę specjalną.

• Wypracowanie dobrych metod pracy w służbie BHP
    spotkanie behapowców-praktyków z przedstawicielami ZUS, PiP i PSSE. Nie zawsze się zgadzamy, ale wszystkim nam przyświeca ten sam cel - bezpieczeństwo pracowników. I na tym się skupimy. Odbędzie się dyskusja na temat chorób zawodowych, wypadków przy pracy i najczęściej popełnianych błędów przez zespoły powypadkowe . Wspólnie postaramy się wypracować nowe, efektywniejsze metody kooperacji, aby wszystkim pracowało się lepiej i bezpieczniej.

OBIAD 12:30

Część II 13:30
Integracja i zajęcia BHP w terenie – uczestnicy zostają podzieleni na 3 grupy i naprzemiennie uczestniczą w poniższych zajęciach

Prosimy o zabranie odzieży na zmianę – wygodnej, adekwatnej do pogody, gotowej na zabrudzenia (i nie tylko).

• GRUPA I: Networking BHP (45 min) – w urokliwej, scenerii Justyna Wachnicka, Prezes Fundacji Kultury Bezpieczeństwa, opowie o tym, jak nawiązywać nowe kontakty i umacniać istniejące. Uczestnicy networkingu, czyli behapowcy z różnymi doświadczeniami zawodowymi, będą mieli szansę lepiej się poznać, porozmawiać o swoich wyzwaniach i wymienić się spostrzeżeniami w nieformalnej, przyjaznej atmosferze. Bo silniejsze więzi to efektywniejsza praca.

• GRUPA II: Usługi BHP. Czy zapakować? (45 min) Czym są usługi BHP i co je wyróżnia? Dlaczego jest trudno zmierzyć jakość usług i jak to robić? Jakie atrybuty decydują o jakości usług bhp? Warsztaty poświęcone doskonaleniu jakości usług BHP poprowadzi dr hab. Małgorzata Lotko, profesor Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.

• GRUPA III: Zagrożenie militarne. Podstawowe zasady bezpiecznych zachowań (45 min) – Trwają intensywne prace nad tą częścią programu. Obiecujemy, że będzie wartościowo. W naszym scenariuszu nie ma miejsca na przypadkowe zadania i atrakcje.

• Po zajęciach ok godz. 16:00 - (nie)tradycyjny KULIG dla wszystkich - z mnóstwem behapowskich przygód i rozgrzewających niespodzianek na trasie.

Część III 19:30
Wieczór z gwiazdami ekranu
 – w roli gwiazd błyszczeć będą sami uczestnicy

Obowiązują przebrania inspirowane dowolnymi, znanymi postaciami ze świata filmu, muzyki, social media czy… BHP.

• Escape room BHP – wieczór rozpocznie pełna emocji zabawa typu escape room. Na uczestników czekać będą zagadki w stylu BHP, których rozwiązanie stanie się przepustką do bardzo zmysłowej, artystycznej atrakcji w bardzo behapowskim wydaniu… W realizacji tej części imprezy wspierać nas będą firmy partnerskie działające w obszarze bezpieczeństwa pracy.

• Kolacja i zabawa wśród gwiazd – o przebranie się za postaci znane z ekranu prosimy nie bez powodu… Jeszcze w tym roku planujemy organizację niezwykłego spotkania ze specjalistami ds. bezpieczeństwa pracy z sieci. Są to ludzie, których behapowcy znają na ogół tylko z internetowych blogów czy live’ów. Osoby te nareszcie spotkają się „na żywo”, aby porozmawiać o prowadzeniu szkoleń online – zarówno o kwestiach technicznych, jak i merytorycznych, a także przygotujemy mnóstwo pomysłów na uatrakcyjnienie formuły zdalnych warsztatów.

Zlot behapowców to nie jednoosobowe pokoje, patetyczne przemówienia i uniwersalny zestaw zabaw. To wyjątkowy klimat, w 100% indywidualny scenariusz imprezy i fantastyczni ludzie, z którymi kontakty nawiązują się same. Oczywiście zapewniamy komfortowy nocleg w pokojach 2, a w razie potrzeby 3-osobowych.

Opłaty z noclegiem:

490zł - osoba

350zł - członkowie OSPSBHP oraz partnerzy zlotu

250 zł - członkowie OSPSBHP o/ Radom z uregulowanymi składkami

W cenę wliczony jest udział w wydarzeniu, kulig, kolacja, nocleg ze śniadaniem.

Opłaty bez noclegu:

350zł - osoba

250zł - członkowie OSPSBHP oraz partnerzy zlotu

150 zł - członkowie OSPSBHP o/ Radom z uregulowanymi składkami

W cenę wliczony jest udział w wydarzeniu, kulig, kolacja.

Zapisać można się przez formularz zgłoszeniowy  https://forms.gle/ad84LN9Yq4aAET9J6 do dnia 21 marca 2022 r.

Zapraszamy!

Zarząd radomskiego oddziału OSPSBHP