Spotkanie z historią BHP

Dzień Pracownika Służby BHP uczcimy Spotkaniem z historią BHP


W piątek 17 września zapraszamy do lokalu „U Kowala” przy ul. Owalnej 12 w Radomiu, gdzie odbędzie się wyjątkowe Spotkanie z historią BHP. W wydarzeniu może wziąć udział KAŻDY, kto chciałby poznać historię służby BHP oraz zobaczyć rozwiązania wspierające bezpieczeństwo pracy na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat oraz te najnowocześniejsze.

Wydarzenie organizuje Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP oddział w Radomiu wraz z firmą OXYline Sp. z o.o. Podczas Spotkania z historią BHP będzie można wysłuchać prelekcji i porozmawiać z wieloma ciekawymi postaciami ze świata BHP – gośćmi specjalnymi, przedstawicielami instytucji i uczelni oraz aktywnymi behapowcami z nawet 50-letnim doświadczeniem zawodowym. Podzielą się oni swoimi spostrzeżeniami na temat pracy w branży BHP i kultury bezpieczeństwa kiedyś i dzisiaj.

Spotkanie z historią BHP będzie niezwykłe nie tylko przez poruszaną tematykę i obecnych gości, ale z powodu całej oprawy wydarzenia i inicjatyw towarzyszących.

 1. Wszystkich uczestników (bez wyjątku) obowiązuje dress code – strój behapowca lub innego pracownika w odzieży ochronnej/roboczej sprzed co najmniej 30 lat. Bez obaw! Nie musisz posiadać autentycznego ubrania ani nawet wiedzy, jak ono wyglądało. Przebierz się tak, jak sobie to wyobrażasz. Zwycięzcę wybierze jury złożone oczywiście z behapowców seniorów.
   
 2. Jeśli posiadasz w domu oryginalne rekwizyty i eksponaty sprzed lat, prosimy, przynieś je na Spotkanie. Poszukujemy różnych, historycznych akcentów wspierających bezpieczną pracę. Mogą to być np. środki ochrony indywidualnej, obuwie, książki, rękawice, elementy bezpieczeństwa, apteczki, gaśnice, tablice, instrukcje itd.
   
 3. Weź udział w powstaniu pierwszego w Polsce MUZEUM BHP! Przywiezione eksponaty możesz nie tylko zaprezentować gościom, ale także przekazać na wartościowy i unikatowy cel. W Muzeum BHP Twoje eksponaty staną się nieśmiertelne i będą z nich czerpać wiedzę kolejne pokolenia behapowców. Podczas Spotkania zostanie podpisane porozumienie pomiędzy UTH w Radomiu, ATEST - Ochrona Pracy i OSPSBHP oddział w Radomiu.
   
 4. Zarezerwuj sobie czas aż do późnego wieczora, bo od godziny 20:00 odbędzie się Branżowa Kolacja Integracyjna w klimacie lat 70/80-tych (koszt udziału - 100 zł/osoba).

Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa historycznych eksponatów BHP. Zaprezentujemy środki ochrony indywidualnej, odzież, oznakowania i inne przedmioty, które już dawno wyszły z użycia. Planujemy także rozstrzygnięcie organizowanych konkursów branżowych:

 • konkursu plastycznego „Moje wymarzone miejsce nauki zdalnej” – na laureatów czekają cenne nagrody;
 • etapu regionalnego konkursu „Służba BHP – najlepszy doradca pracodawcy”.

 

Bardzo liczymy na udział osób związanych z branżą BHP – teraz lub w przeszłości. Jeżeli znacie takie osoby, zaproście je lub puśćcie tę informację dalej, np. udostępniając post o Spotkaniu na Facebooku.  

Jak zapisać się na Spotkanie z historią BHP?

KLIKNIJ TU, ABY SIĘ ZAREJESTROWAĆ

Interesuje Cię więcej szczegółów? Obserwuj nas na Facebooku.

Płatności

 • Udział w Spotkaniu z historią BHP jest bezpłatny dla osób przebranych (uczestnicy nieprzestrzegający dress code płacą 50 zł/osoba)
 • Branżowa Kolacja Integracyjna – 100 zł/osoba

Wpłat należy dokonać do dnia 10 września 2021 roku na konto OSPSBHP oddział w Radomiu:

ING Bank: 68 1050 1793 1000 0090 3062 2634

Tytuł przelewu: HISTORIA BHP, imię i nazwisko uczestnika

 

NOCLEGI:

Rezerwacje i opłaty bezpośrednio w Hotelu, tel. 536 373 839, email: hotel@promenadahotel.pl

 • „U KOWALA” Owalna 12 w pokoju 2 osobowym – 90 zł/osoba (w miejscu Spotkania z Historią)
 • Hotel Promenada „U Kowala” ul. Bulwarowa 15 w pokoju jednoosobowym – 150 zł/osoba
  (odległość hotelu od spotkania z historią 2km – 3 minuty drogi autem)

 

Uczestnikom obiecujemy wyjątkową podróż w czasie - pełną zabaw, niespodzianek, pozytywnej energii i bezcennych doświadczeń. Wydarzenie poprowadzi Wojtek Szymański.

Do zobaczenia!

RadomscyBEHAPOWCY & OXYline

 

Program

START - godz. 13:00

 • Obiad
 • Powitanie gości
 • Wystąpienie organizatorów (OSPSBHP oddział w Radomiu, OXYline Sp. z o.o.)
 • Historia służby bhp
  Elżbieta Bożejewicz, Prezes Zarządu Głównego OSPSBHP
 • Wirtualne Muzeum BHP
  Robert Kozela, redaktor naczelny „ATEST – Ochrona Pracy”
 • Powołanie pierwszego w Polsce Muzeum BHP

Prof. dr hab. Sławomir Bukowski, Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu

 • Wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego dla dzieci „Moje wymarzone miejsce pracy zdalnej”
 • Czy kiedyś było (nie)bezpiecznie? Ewolucja BHP – case studies praktyków

Masz do opowiedzenia ciekawą historię, która ukazuje kontrast pomiędzy realiami BHP kiedyś i dzisiaj? Chcesz podzielić się swoimi wspomnieniami z ludźmi, których ten temat naprawdę fascynuje? Możesz stanąć na scenie obok największych autorytetów w polskiej branży BHP i przedstawicieli takich instytucji, jak PIP, PIS, PSP, UDT i WOMP. Skontaktuj się z nami. Wystarczy kilkuminutowe wystąpienie. Eksponaty z przeszłości mile widziane!

 • Podziękowania
 • Wręczenie nagród laureatom konkursu „Służba BHP - Najlepszy Doradca Pracodawcy” – etap regionalny.

STOP – godz. 17:00